Witamy w serwisie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Parchowie

Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej

Festyn jak co roku odwiedziły dzieci z miejscowych przedszkoli, uczniowie SOSW, uczestnicy zaprzyjaźnionych placówek wspierających osoby niepełnosprawne

Festyn jak co roku odwiedziły dzieci z miejscowych przedszkoli, uczniowie SOSW, uczestnicy zaprzyjaźnionych placówek wspierających osoby niepełnosprawne

W działającym od 14 lat w Bytowie Warsztacie Terapii Zajęciowej prowadzonym przez Stowarzyszenie „Jesteśmy” odbył się po raz kolejny festyn z okazji obchodów Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej. Na zaproszenie uczestników i kadry WTZ przybyli do placówki przedstawiciele powiatowych i gminnych władz samorządowych, przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji i organizacji wspierających osoby niepełnosprawne. Tegoroczne święto odbywało się pod hasłem „Afryka dzika”.

Wszystkich zaproszonych gości i uczestników WTZ przywitała prezeska „Stowarzyszenia Jesteśmy”, Marta Borzyszkowska. Podziękowała  za dotychczasową  pomoc i przychylność oraz poprosiła o dalsze wspieranie placówki, która za rok będzie świętować jubileusz 15-lecia istnienia. Przez ten czas z rehabilitacji zawodowej i społecznej świadczonej przez warsztat skorzystała spora grupa osób z niepełnosprawnościami. Placówka o zasięgu powiatowym jest finansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz dotacji, które pozyskuje prowadzące ją „Stowarzyszenie Jesteśmy”.

Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej był okazją do wspólnej zabawy w rytmach afrykańskiej muzyki i spotkań przy stoiskach rękodzielniczych i plastycznych. Przygotowano również poczęstunek nawiązujący do kuchni Czarnego Lądu.

Warsztat Terapii Zajęciowej mieści się w Bytowie przy ul. Szarych Szeregów 13. Obecnie nie prowadzi naboru uczestników, ale osoby zainteresowane skorzystaniem z terapii zajęciowej w tej placówce, mające odpowiednie wskazania w treści orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, mogą się ubiegać o przyjęcie składając wniosek i niezbędne dokumenty do kierownika placówki, a następnie oczekiwać na przyjęcie. Obecnie w kolejce na miejsce w WTZ czeka kilkoro osób z niepełnosprawnościami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *