Witamy w serwisie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Parchowie

15608644_1427870000565698_1262092444_oZa nami pierwsze spotkanie opłatkowe zorganizowanie dla starszych mieszkańców gminy Parchowo. W czwartkowe popołudnie w sali GOK zebrali się parchowscy seniorzy, aby w serdecznym nastroju zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzyć sobie wzajemnie wszelkiej pomyślności.

Spotkanie opłatkowe było odpowiedzią na oczekiwania  i potrzeby seniorów z gminy Parchowo. Goście nie tylko wysłuchali życzeń świątecznych złożonych przez wójta gminy Parchowo, Andrzeja Dołębskiego, przewodniczącego Rady Gminy, Andrzeja Kurkowskiego, pani sekretarz gminy, Anny Kubiak i księdza proboszcza, Antoniego Mazura, ale też wzajemnie złożyli sobie życzenia i połamali się opłatkiem.

Cieszę się i jestem bardzo szczęśliwy mogąc się spotkać z Wami wszystkimi – tak do zgromadzonych w sali GOK uczestników spotkania mówił pan Wacław Gański z Gołczewa, który szczególnie zabiegał o zorganizowanie wigilijnej uroczystości. – To bardzo ważne, żeby się w zgodzie spotykać, rozmawiać ze sobą zwłaszcza teraz, kiedy tak wiele jest między ludźmi sporów i podziałów. Chciałbym, żeby takie spotkania stały się w naszej gminie tradycją.

Biesiadowanie przy wigilijnym barszczu i pierożkach oraz pysznych tradycyjnych wypiekach świątecznych umilał akompaniament panów Waldemara Jakubka z Nakli i Edmunda Wrycz Rekowskiego z Parchowa, dzięki którym zbiorowe śpiewanie kolęd miało piękną oprawę.

 – Chcę podziękować szczególnie tym wszystkim, którzy przyłączyli się do organizacji dzisiejszej uroczystości – mówiła podczas spotkania kierownik GOPS w Parchowie, Katarzyna Wirkus – mam tu na myśli panią sołtyskę Parchowa, Emilię Kuczkowską, panią Anetę Wrońską oraz panie kucharki, które przygotowały dla wszystkich poczęstunek: panią Krystynę Szyszło, Marię Peplińską, Helenę Błaszkowską i Krystynę Węsierską.

Zamysłem organizatorów jest, żeby podobne spotkania odbywały się co roku tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Mam nadzieję, że co roku będzie nas tu więcej i więcej – mówił do gości ksiądz Antoni Mazur – życzę Wam wszystkim wielu łask i wszystkiego co najlepsze na nadchodzące święta i w nowym roku.

Do życzeń proboszcza dołączają się wszyscy pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Parchowie.

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa pani Sylwii Lis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *