Witamy w serwisie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Parchowie

„Nauczyłam się dawać sobie czas na zatrzymanie się”

matka-dzieckoDobiegły końca warsztaty psychoedukacyjne, realizowane w ramach projektu „LODOŁAMACZ”. W czasie sześciu cotygodniowych zajęć rodzice chcący pogłębić swoje rodzicielskie kompetencje uczyli się, jak sobie dawać radę w sprawiających trudności sytuacjach wychowawczych.

Celem zorganizowania tych zajęć było wyposażenie rodziców w nowe umiejętności, które sprawią, że w relacji z dziećmi będą oni umieli konsekwentnie, z szacunkiem i miłością wyznaczać granice swoim pociechom. Zajęcia były prowadzone w kilkuosobowej grupie, co sprzyjało otwartości i wymianie doświadczeń między uczestnikami.

 – Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze. Wyniosłam z nich dużo ciekawych wiadomości, ale najcenniejsze dla mnie było spojrzenie z perspektywy dzieci na siebie i relacje między nami – podsumowała efekty udziału w zajęciach jedna z mam.

Ważne też okazało się utwierdzenie się przez uczestniczki warsztatów, że wiele stosowanych przez nie metod wychowawczych jest skutecznych, korzystnych dla dzieci i warto je wykorzystywać obok nowo poznanych podczas warsztatów.

 – Fajnie było spotkać się z innymi rodzicami i usłyszeć, że też mają podobne troski i sukcesy, podobne problemy. Dzięki zajęciom nauczyłam się dawać sobie czas na zatrzymanie się, refleksję, złapanie kontaktu z moimi dziećmi. Na codzień o tym często zapominałam żyjąc w ciągłym biegu, pomiędzy pracą a domem – oceniła jedna z uczestniczek zajęć psychoedukacyjnych na zakończenie.

Warsztaty były realizowane przy wsparciu Powiatu Bytowskiego w ramach projektu „LODOŁAMACZ” realizowanego przez Stowarzyszenie Kobiet na Rzecz Kobiet i Rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *