Witamy w serwisie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Parchowie

O programie RODZINA 500 Plus – w gminie Parchowo

IMAG0391W środę 11 maja o godz. 10.00 w centrum Parchowa stanął mobilny punkt informacyjny, w którym mieszkanki i mieszkańcy gminy Parchowo mogli zasięgnąć informacji o rządowym programie wsparcia rodzin w wychowywaniu dzieci. Wizyta urzędników z Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku była elementem promocji programu.

W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Parchowie od początku trwania programu do 10 maja wpłynęło 313 wniosków złożonych w formie papierowej od rodziców ubiegających się o przyznanie świadczeń wychowawczych. Wydaliśmy już 209 decyzji administracyjnych i wypłaciliśmy 197 świadczeń na łączną kwotę 98.500 zł.

Obecnie przyjmujemy wciąż wnioski o przyznanie świadczeń 500+, jednocześnie rozpatrujemy te, które wpłynęły od 1 kwietnia według kolejności ich wpływu i wydajemy decyzje. Pierwsze wypłaty świadczeń nastąpiły w kwietniu. Ci, którzy wskazali konta bankowe, na które mają zostać przelane pieniądze, mogą się spodziewać świadczeń w połowie maja. Osoby, które odbiorą swoje pieniądze w kasie, muszą poczekać do końca maja. O tym, czy wniosek został rozpatrzony, informujemy telefonicznie wnioskodawcę. Po odebraniu decyzji, staje się ona prawomocna i na jej podstawie wypłacamy świadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *