Witamy w serwisie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Parchowie

Opłatek maltański w Jamnie

W dniu 9 grudnia br.  odbył się uroczysty Opłatek Maltański zorganizowany przez Suwerenny Rycerski Zakon Szpitalników Świętego Jana Jerozolimskiego zwany Rodyjskim i Maltańskim. W Gościńcu państwa Barbary i Łukasza Jereczków w Jamnie spotkały się ubogie lub doświadczone sierpniową nawałnicą rodziny z terenu gminy Parchowo. Partnerem organizatorów uroczystości był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Parchowie.

 

 

Opłatek Maltański to wyjątkowa uroczystość organizowana  w dużych miastach w Polsce co roku przez Związek Polskich Kawalerów Maltańskich. Ideą jest, żeby w okresie Świąt Bożego Narodzenia zaprosić na wspólne spotkanie opłatkowe najuboższych i doświadczonych przez los, często samotnych ludzi, dla których taka uroczystość jest szczególnym wydarzeniem.

W tym roku Jego Ekscelencja Prezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich Jerzy Baehr wraz z małżonką, Panią Zofią Baehr, wypoczywali latem na terenie gminy Parchowo. Widząc ogrom zniszczeń i nieszczęście, jakie dotknęło mieszkańców naszej gminy wskutek nawałnicy z dnia 11.08.2017 r., zaproponowali, żeby tym razem uroczystość Opłatka Maltańskiego odbyła się właśnie u nas. Zaprosili do współpracy  Wójta Gminy Parchowo, Państwa Barbarę i Łukasza Jereczków z Jamna i GOPS w Parchowie.

Na zaproszenie Związku Polskich Kawalerów Maltańskich do Gościńca państwa Jereczków w Jamnie przybyły całe rodziny na uroczystość, której honorowy patronat przyjął JE ks. Biskup Ryszard Kasyna, Biskup Pelpliński. Biesiadę gościom umilał zespół Modraki, wszyscy zostali też obdarowani prezentami  i łakociami. Spotkanie upłynęło w bardzo uroczystej i miłej atmosferze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *