Witamy w serwisie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Parchowie

Poznaj swoje prawa i zacznij z nich korzystać

praw3nik„Mądry Polak po szkodzie…” – to powiedzenie gorzko opisuje sytuacje, do których wciąż jeszcze dochodzi zbyt często. Mowa o nieznajomości prawa i jego namacalnych konsekwencjach, na przykład utracie świadczeń, wplątaniu się w niekorzystne umowy, sąsiedzkie zatargi czy rodzinne sprzeczki o majątek. Przepisy prawa są często zawiłe, a skorzystanie z porady specjalisty nie na każdą kieszeń. Żeby umożliwić mieszkańcom gminy Parchowo dostęp do bezpłatnych konsultacji prawniczych, zapraszamy na spotkanie otwarte z radcami prawnymi, na którym będzie można się zapisać na indywidualne porady.

W poniedziałek 6 czerwca o godz. 17.00 w sali widowiskowej GOK w Parchowie odbędzie się spotkanie otwarte z radcami prawnymi, podczas którego omówią oni praktyczne zagadnienia związane z obowiązkiem alimentacyjnym, przedstawią zmiany, jakie zaszły ostatnio w prawie spadkowym odnośnie dziedziczenia ustawowego i  zachowku. Ponadto wyjaśnią ważną kwestię proceduralną związaną z zarzutem przedawnienia.

Spotkanie będzie okazją do zapisania się na indywidualne konsultacje z prowadzącymi, podczas których będzie można poruszyć konkretne sprawy interesujące uczestników poniedziałkowej prelekcji i uzyskać fachową poradę. Zachęcamy do udziału w spotkaniu i prosimy o rozpowszechnianie tej informacji wśród mieszkańców gminy Parchowo.

Prelegentami na spotkaniu otwartym w dniu 6 czerwca będą radcy prawni, pani Dorota Szczegielniak – Grabowska i pan Bartłomiej Głowala.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *