Witamy w serwisie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Parchowie

Święto pracowników służb społecznych

serce na dłoni

W dniu 21 listopada, który jest Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień, obchodzimy w Polsce Święto Pracowników Służb Społecznych.

Jest to święto pracowników instytucji pomocowych, którzy niosą wsparcie ludziom potrzebującym pomocy. Z tej okazji na ręce kierownika GOPS w Parchowie, Katarzyny Wirkus, spłynęły od Marszałka Województwa Pomorskiego, Mieczysława Struka oraz Starosty Bytowskiego, Leszka Waszkiewicza, podziękowania dla całej kadry Ośrodka za dotychczasową sumienną pracę, zaangażowanie i życzenia wytrwałości oraz satysfakcji z wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu. Życzenia z okazji 25-lecia powołania służb pomocy społecznej przypadającego właśnie w dniu 21 listopada br. złożył nam także Wojewoda Pomorski, Ryszard Stachurski.

Otrzymaliśmy również list od Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka:

Wielce Szanowni Państwo,
 
z okazji Dnia Pracownika Socjalnego (21 listopada) składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim, którzy każdego niosą pomoc osobom i rodzinom w odzyskiwaniu bądź wzmacnianiu zdolności do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie.
Bez wątpienia to trudna praca na pierwszym froncie problemów. To nie tylko analiza i ocena zjawisk, udzielanie informacji i wskazówek, ale również pobudzanie społecznej aktywności i inicjowanie nowych form pomocy. Jesteście blisko ludzkich spraw, często ludzkich dramatów. Udzielacie pomocy lub wskazujecie, gdzie pomoc uzyskać, często jesteście ostatnią deską ratunku.
Wiem, że dla wielu z Was -€“ tak jak dla mnie -€“ podczas rozwiązywania trudnych spraw najważniejsze jest dobro dziecka. Dzieci nie mogą cierpieć z powodu złych decyzji dorosłych, nie można obarczać ich winą i skazywać na cierpienie. Z drugiej strony należy pamiętać, że naturalnym środowiskiem dla rozwoju dziecka jest rodzina. Przypomnę, że w tym roku w polskich przepisach po raz pierwszy zapisano wyraźnie prawo dziecka do obojga rodziców. Mocno o to zabiegałem, ponieważ szczerzę wierzę, że dziecko nie może cierpieć, gdy dorośli nie mogą dojść do porozumienia.
Dziękując za podejmowaną pracę, życzę wszystkim pracownikom socjalnym siły, wytrwałości, optymizmu i uśmiechu każdego dnia. 

Z wyrazami szacunku,
Marek Michalak

Rzecznik Praw Dziecka

Z pracownikami GOPS w Parchowie z okazji Święta Pracowników Służb Społecznych spotkał się również Wójt Parchowa, Andrzej Dołębski. Pan Wójt podziękował za dotychczasową pracę i złożył nam życzenia zadowolenia z dalszej pracy na rzecz społeczności lokalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *