Tydzień Białej Wstążki

Przed nami Tydzień Białej Wstążki. Od 1 grudnia do 7 grudnia będziemy apelować o reagowanie na przemoc wobec kobiet. Do udziału w akcji zapraszamy wszystkich mężczyzn.

 

 

 

W 2021 roku ONZ ostrzegła ponownie, że w cieniu COVID-19 dochodzi do „ukrytej pandemii” – globalnego nasilenia przemocy domowej. Na całym świecie odnotowano gwałtowny wzrost liczby zgłoszeń dotyczących przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Problem ten dotyczy również Polski, na co zwracają uwagę instytucje
i organizacje zajmujące się przeciwdziałaniem przemocy.

 

Kampania „Biała wstążka” to największa międzynarodowa  kampania społeczna adresowana do mężczyzn mająca na celu przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet. Po raz pierwszy białe wstążki założyli mężczyźni
z Kanady, którzy w 1991 r. postanowili w ten sposób uczcić pamięć 14 studentek, zamordowanych 06.12.1989 r. w budynku Politechniki w Montrealu, przez 25-letniego mężczyznę. Sam nie dostał się na studia politechniczne i obwiniał o to kobiety. Uważał , że nie powinny one studiować na wydziałach nauk ścisłych/ technicznych.

 

W czasie II POMORSKIEGO TYGODNIA BIAŁEJ WSTĄŻKI organizatorzy akcji zamierzają:

  • zwrócić się z apelem do mężczyzn o przypięcie białej wstążki na czas trwania wydarzenia;
  • zachęcić ich do wykonania zdjęcia z przypiętą wstążką i zamieszczenia go w mediach społecznościowych;
  • przeprowadzić dn. 7 grudnia br. panel dyskusyjny on-line „Głos i rola mężczyzn w systemie przeciwdziałania przemocy mężczyzn wobec kobiet” adresowany do pracowników pomocy społecznej, przedstawicieli organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witamy w serwisie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Parchowie

Witamy w serwisie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Parchowie