Witamy w serwisie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Parchowie

Od 1 sierpnia można składać wnioski na świadczenia rodzinne i 500+

Wnioski o wypłatę świadczeń wychowawczych, rodzinnych, alimentacyjnych i specjalnych zasiłków opiekuńczych na nowy okres zasiłkowy można będzie składać już od 1 sierpnia br. Zapraszamy osoby mieszkające na terenie gminy Parchowo do złożenia wniosku elektronicznego lub osobiście – w siedzibie GOPS w Parchowie, gdzie otrzymają niezbędne instrukcje i pomoc w wypełnianiu dokumentów.

 

 

Dochodami bazowymi, na podstawie których będziemy w nowym okresie zasiłkowym ustalać uprawnienia do świadczeń są dochody uzyskane w 2016 roku.

Zmianie uległy przepisy dotyczące ustalania uprawnień z tytułu samotnego wychowywania dziecka. Obecnie trzeba mieć orzeczone przez sąd alimenty od drugiego z rodziców, żeby móc skorzystać ze świadczeń przysługujących samotnym rodzicom.

Warto zawczasu zdobyć zaświadczenia ze szkoły o odbywaniu nauki przez dzieci oraz o wysokości stypendiów i innych dochodów nieopodatkowanych. W przypadku uzyskania i utraty dochodu konieczne będzie przedstawienie zaświadczeń o uzyskanych dochodach.

Wszelkich informacji można zasięgnąć dzwoniąc pod nr tel 59 821 48 35  lub osobiście w siedzibie GOPS w Parchowie, pokój nr 8 – osoba do kontaktu to pani Danuta Mielewczyk.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *