Twój parasol – aplikacja pomocna dla osób doświadczających przemocy w rodzinie

Powstała praktyczna aplikacja na telefon wspierająca osoby, które doświadczają przemocy domowej. Oprócz treści edukacyjnych, zawiera możliwości nagrania głosu i obrazu, zrobienia zdjęć i przesłania ich natychmiast na skonfigurowany adres mailowy. Pozwala też błyskawicznie wybrać numer ratunkowy 112 czy prowadzić ukryty notatnik, w którym można zanotować istotne dla postępowania prokuratorskiego czy sądowego fakty. Co ważne, te operacje nie są zapisywane w pamięci telefonu, tylko na serwerze zewnętrznym, więc nie zostaną zniszczone w razie przejęcia telefonu przez napastnika. 

 

 

 

Aplikacja Twój Parasol powstała w ramach projektu „Efektywna Policja – ochrona ofiar i świadków przemocy” i programu Unii Europejskiej „Rights, Equality and Citizenship Programme (REC)”.
Stanowi ona niezwykle praktyczne i skuteczne narzędzie skierowane zarówno do osób doświadczających przemocy w rodzinie, jak i będących jej świadkami – poza materiałami edukacyjnymi aplikacja umożliwia bowiem dostęp do bazy organizacji oferujących pomoc osobom pokrzywdzonym.
Twój Parasol ma również na celu umożliwienie osobom pokrzywdzonym przesyłanie zgłoszeń o charakterze przemocowym, które mogą zostać wykorzystane później, bez pozostawienia śladów w smartfonie. Dodatkowo aplikacja pozwala zarówno na kontakt ze wcześniej skonfigurowanym adresem email, jak i na szybki wybór telefonu alarmowego 112.
Twój Parasol działa w dwóch trybach (jawnym oraz ukrytym). W celu zapewnienia dyskrecji w użytkowaniu jawną częścią aplikacji stanowią – odpowiednie do lokalizacji – dane pogodowe. Z kolei w trybie ukrytym Twojego Parasola użytkownik może wysłać prośbę o pomoc, a także szybko wybrać połączenie z numerem alarmowym.
Jedną z ważniejszych funkcji aplikacji jest możliwość prowadzenia ukrytego notatnika, dzięki któremu można w szybki sposób zrobić zdjęcie, nagrać film lub głos, co później może służyć jako materiał dowodowy. Istotnym jest tu fakt, iż dane nie są zapisywane w pamięci telefonu, lecz automatycznie wysyłane na wskazany wcześniej e-mail.
Twój Parasol można zainstalować na smartfonie z systemem operacyjnym Android lub iOS. Aplikacja jest możliwa do pobrania na Google Play i Apple Store po wyszukaniu hasła „Twój Parasol” lub za pomocą kodów QR.

 

Więcej o aplikacji  ->  https://www.niebieskalinia.pl/edukacja/serwis-informacyjny/6693-twoj-parasol-nowe-narzedzie-do-walki-z-przemoca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witamy w serwisie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Parchowie

Witamy w serwisie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Parchowie