Witamy w serwisie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Parchowie

Nowe świadczenie dla rodzin w ramach programu Dobry start

Rodziny wychowujące dzieci mogą liczyć na kolejne wparcie finansowe z budżetu państwa. Już od 1 lipca br. rusza program „Dobry start” w ramach którego będzie można uzyskać jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł na dziecko uczące się w szkole. Świadczenie jest wolne od podatku, a jego otrzymanie nie wpływa na wysokość dochodu rodziny obliczanego na potrzeby uzyskania innych świadczeń z pomocy społecznej. Świadczenie przysługuje też bez względu na dochód. Są jednak pewne ograniczenia.

 

Świadczenie potocznie nazywane „300+” nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowania przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole.
Przysługuje natomiast raz w roku uczniowi do ukończenia przez niego 20 roku życia, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 roku życia.
Wnioski złożone w formie elektronicznej przyjmowane będą przez GOPS w Parchowie od 1 lipca br., natomiast w formie papierowej można będzie je składać od 1 sierpnia  br. Rodzice, opiekunowie prawni i rodzice zastępczy dzieci, którzy wnioski złożą do 31 sierpnia otrzymają świadczenia do 30 września. Wnioski złożone we wrześniu, październiku i listopadzie będą rozpatrywane w ciągu 2 miesięcy od daty złożenia wniosku.
Wnioski w formie elektronicznej można składać przez platformę empatia.mrpips.gov.pl lub poprzez bankowość elektroniczną.
Więcej informacji można otrzymać osobiście w godzinach urzędowania GOPS w Parchowie lub telefonicznie pod numerem 59 821 48 35 – osoby do kontaktu: Danuta Mielewczyk i Martyna Cybula.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *